+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod

Muzea a galerie v okolí - Penzion Žírovice

 • Muzeum motocyklů v Bečově nad Teplou

  Muzeum motocyklů v Bečově nad Teplou

  nám. 5. května 2, Bečov nad Teplou, 36464

  (ve vzdálenosti 35,1 km od Penzion Žírovice)

  Muzeum historických motocyklů, jízdních kol a expozici českých hraček najdete v obci Bečov nad Teplou. Stálá expozice motocyklů se každoročně doplňuje a rozšiřuje. Expozice České hračky dokumentuje vývoj od lidových tradic až po současné výrobce. Najdete zde také stálou expozici historie nožířství.

 • Muzeum Jan Becher

  Muzeum Jan Becher

  T.G.Masaryka 57, Karlovy Vary, 36001

  (ve vzdálenosti 37,9 km od Penzion Žírovice)

  Muzeum Jana Bechera se nachází v centru Karlových Varů. Přímo v prostorách muzea je milé překvapení: ochutnávka výtečné Becherovky. Procházka historickými sklepy, množství unikátních dobových exponátů a fotografií. Projekce filmu, který možná poodhalí některá tajemství výroby tohoto jedinečného likéru ze srdce Evropy. OTEVŘENO je denně od 9 - 17 hodin. VSTUPNÉ: Dospělí: 100,- Kč studenti a důchodci: 50,- Kč

 • Muzeum Karlovy Vary

  Muzeum Karlovy Vary

  Nová louka 23, Karlovy Vary, 36001

  (ve vzdálenosti 38,5 km od Penzion Žírovice)

  Muzeum v Karlových Varech bylo založeno po roce 1865. Díky karlovarským sběratelům byly nashromážděny bohaté sbírky a doklady k typickým karlovarským řemeslům. Od roku 1876 bylo zpřístupněno soukromé muzeum rytce Antona Pitroffa, nadšeného sběratele, jehož sbírky byly později začleněny do Karlovarského muzea. V roce 1937 muzeum získalo část sbírek dr. Bechera a sbírku terčů a trofejí střeleckého spolku.V současnosti se soustředí především na historii města, na užité umění, národopisectví, a umělecká řemesla. Obsahuje sbírky regionální grafiky, plastik a knihovnu se 14 000 svazky. Muzeum v karlových Varech slouží jako infocentrum pro dokumentaci lázeňství a stavebních památek.
 • Galerie umění Karlovy Vary

  Galerie umění Karlovy Vary

  Goethova stezka 6, Karlovy Vary, 36001

  (ve vzdálenosti 38,9 km od Penzion Žírovice)

  Galerie umění v lázeňském městě funguje od roku 1953 a ve svých stálých a krátkodobých expozicích přibližuje české umění 20. století. V galerii se nachází 150 obrazů a soch převážně od českých umělců. Díla zde vystavující zastupují z výtvarné stylů především symbolismus, realismus, expresionismus, fauvismus a kubismus.